Królowa wszystkich nauk

Mówi się, że królowa jest tylko jedna. To fakt. Nawet, jeżeli chodzi o naukę. W tym przypadku mowa oczywiście o matematyce – o przedmiocie, który towarzyszy uczniom aż od początku szkoły podstawowej do końca samej szkoły średniej. Właściwie, to z pierwszymi zadaniami z matematyki, dzieci mają do czynienia już w przedszkolu, ale nie ma co cofać się aż tak daleko. Czas na szkołę średnią – liceum i technikum – jakie służą temu, aby dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Przyda się młodym ludziom podręcznik Matematyka 2 i kolejne.

MATeMAtyka 2. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Autorami podręcznika są: Grzegorz Janocha, Joanna Czarnowska, Lech Chańko i Wojciech Babiński. Zaletą tej książki jest to, że wiedza przekazywana jest małymi porcjami. Uczeń nie jest atakowany ogromną ilością treści, które nie zawsze są tak łatwe do zrozumienia. Jak sama nazwa mówi – jest to publikacja naukowa, która ma pomóc przygotować się uczniom do matury w zakresie podstawowym. To fakt, że egzamin dojrzałości z matematyki nie jest łatwy, dlatego kto nie czuje się na siłach, powinien ograniczyć się do zakresu podstawowego, który jest naprawdę do opanowania.

MATeMAtyka 3. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy

Zaraz po części drugiej, jest część trzecia. Rękę do jej stworzeni, przyłożyły takie osoby, jak Joanna Czarnowska, Jolanta Wesołowska, Lech Chańko i Wojciech Babiński. Matura w zakresie podstawowym jest naprawdę blisko, dlatego tym bardziej należy przyłożyć się do nauki. Znaleźć tu można treści, jakie nawiązują do klasy drugiej, ponieważ są one ważne dla materiału, jaki będzie omawiany w klasie trzeciej. Książka jest tak skonstruowana, że młodzi ludzie będą mogli samodzielnie się z niego uczyć, w zaciszu domowym – jeżeli oczywiście będzie taka potrzeba. Za wydanie tego podręcznika odpowiedzialna jest Nowa Era, która cieszy się dobrą opinią wśród uczniów i nauczycieli.